Dziś proponujemy krótką lekcję historii. Przeszło 160 lat temu Johann Keller założył w Renchen w południowych Niemczech firmę Keller i rozpoczął niesamowitą podróż w świat geotechniki, zabierając po drodze nas wszystkich. Dokładnie 90 lat temu został opatentowany pierwszy wibrator wgłębny na świecie, który dał podwaliny dla kilku technologii Kellera znanych do dziś. Najbardziej popularną wśród nich są kolumny żwirowe KSS, których pierwsze wykonanie przy użyciu zmodyfikowanego wibratora z lat 30-tych ubiegłego wieku datuje się na 1972 rok! 

Zaledwie kilka lat później rozpoczęliśmy samodzielną produkcję maszyn Trageraupe do wykonywania kolumn żwirowych. Popularne żwirówki stały się flagową technologią Kellera na całym świecie, a tzw. Raupy znakiem rozpoznawczym Kellera na budowach. Dziś pracujemy już maszynami piątej generacji – w pełni zautomatyzowane, z możliwością rejestracji parametrów produkcyjnych, kamerami monitorującymi proces produkcji oraz zapewniającymi bezpieczeństwo pracy wokół niej, podłączone do wewnętrznego systemu QPM, który umożliwia monitorowanie postępu pracy z każdego miejsca na ziemi. 

Zdjęcia z budowy salonu samochodowego w Szczecinie pokazujemy z dumą i nieukrywaną radością, gdyż nasza palownica, jak żadna inna maszyna nie jest w stanie wykonywać kolumn żwirowych lepiej i szybciej niż nasza „Raupa”.

Budowa salonu samochodowego w Szczecinie
Published on