Mikropale iniekcyjne najczęściej wykonywane są z samowiercących systemowych żerdzi stalowych otoczonych zaczynem cementowym. Mikro- w nazwie związane jest ze stosunkową małą średnicą wykonanego elementu w porównaniu do jego długości.

Zastosowania

Podparcie i/lub kotwienie konstrukcji
Podchwycenia
Zwiększenie stateczności
Przeniesienie obciążeń na nośne warstwy podłoża

Proces

Systemowe żerdzie zakończone koronką wiercącą o średnicy od 50 do 300 mm wkręcane są w podłoże najczęściej za pomocą małych mobilnych wiertnic. Odcinki żerdzi, zazwyczaj w formie gwintowanego pręta skręcane są w trakcie wiercenia, a iniekt w postaci wysokiej wytrzymałości zaczynu cementowego podawany jest do otworu przez dysze zainstalowane w koronie. Nośności mikropali zależy oczywiście od ich wymiarów geometrycznych, jak również od warunków geotechnicznych, jednak udało się osiągnąć nośność na wciskanie przekraczającą 5000 kN.

Zalety

Wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie i obciążenia boczne
Można je wykonywać w miejscach z ograniczonym dostępem i w pomieszczeniach przy niewielkich zakłóceniach
Zmniejsza problemy związane z wykonywanie pali na mokro w gruntach słabych
Mogą zostać połączone z innymi technikami aby spełnić wyjątkowe lub skomplikowane wymagania projektu w sposób opłacalny i wydajny

Gwarancja jakości

Keller Polska posiada duże doświadczenie w wykonaniu mikropali w różnych warunkach gruntowych, od gruntów słabych do formacji skalnych.

Filmy