Most przekraczający akwen wodny stwarza trudne warunki budowy jego fundamentów. Keller może wykorzystać różne technologie w zależności od warunków gruntowych, oceny oddziaływania na środowisko oraz głębokości i prędkości wody.

Podpory mostowe

Zastosowania

Pale wiercone wielkośrednicowe pod fundamenty mostów
Wykonanie nowych pali pod istniejącymi mostami
Wzmocnienie podłoża w dnie akwenu pod fundamenty mostów
Wzmocnienie istniejących pali

Proces

Można wykorzystać wiele różnych metod i technologii instalacji pali i naprawy fundamentów mostów.

W przypadku wykonania pali wierconych wielkośrednicowych z barki, pierwszym krokiem jest zainstalowanie tymczasowej obudowy wwibrowanej w dno akwenu. Wykonanie pali z barki ma niewielki wpływ na środowisko. Jeśli nie ma to wpływu na środowisko, kolejna metoda oparta jest o wybudowanie tymczasowej grodzy, w której po odpompowaniu wody mogą pracować maszyny wykonując między innymi:

  • Barety o bardzo dużej nośności
  • Pale wiercone
  • Iniekcję strumieniową jet grouting

W zależności od warunków gruntowych w dnie akwenu można wykonać wzmocnienie podłoża metodą wibroflotacji. Opracowane przez naszych konstruktorów urządzenia Pozwalają wykonać zagęszczenia dokładnie tam gdzie jest ono potrzebne znacznie oszczędzając materiał. 

Zalety

Szerokie portfolio produktów firmy powoduje, że nasi projektanci i inżynierowie mają większy wybór metod i technologii w skutecznym i wydajnym projektowaniu dla naszych klientów
Doświadczenie w projektowaniu rozwiązań dopasowanych do konkretnych warunków i wymagań

Gwarancja jakości

Keller zrealizował dziesiątki projektów podpór mostowych na całym świecie. Doświadczone zespoły wykorzystują wyspecjalizowany sprzęt, a stosowanie rygorystycznych środków kontroli gwarantuje wysoką jakość wykonania prac.