W najbliższy piątek koniec roku szkolnego, a my z naszymi uczniami z Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim 16 czerwca zakończyliśmy pierwszy rok pilotażowego programu edukacyjnego w ramach projektu Akademii Kompetencji Keller Polska.

W całym roku szkolnym zorganizowaliśmy 24 dni zajęć dla 14 uczniów z klasy o profilu budowlanym.

Zajęcia miały różnorodny charakter. Były to: wykłady, praktyczne warsztaty, wizytacje na bazie sprzętowej Keller, wizytacje na budowach. Tematyka obejmowała przede wszystkim wiedzę merytoryczną z zakresu budownictwa, ze szczególnym uwzględnieniem technologii geotechnicznych. Omawiane były także zagadnienia dotyczące m.in. budowy maszyn, mechaniki, hydrauliki, elektryki, monitoringu konstrukcji budowlanych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloma kwestiami związanymi również z organizacją budowy zarówno w teorii, jak i w praktyce, bezpośrednio na jej terenie.

Staraliśmy się zainteresować młodzież innowacyjnymi rozwiązaniami – pojawiły się tematy związane m.in. z digitalizacją, czy metodologią LEAN oraz 5S. Bardzo ważne miejsce zajmowały wielokrotnie poruszane tematy dotyczące bezpieczeństwa na budowie. Uczniowie wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu z pierwszej pomocy i szkoleniu przeciwpożarowym. Zorganizowaliśmy także kilka warsztatów z umiejętności miękkich, np. dotyczących radzenia sobie z emocjami, współpracy w grupie, komunikacji, umiejętności prezentacji.

Naszym uczniom życzymy wspaniałych, radosnych i słonecznych wakacji. Dziękujemy Wam za ten wspólny rok.

Zakończenie programu Akademii Kompetencji Keller Polska
Published on