Keller realizuje projekty na całym świecie, na których współpracują ludzie różnych narodowości.

Nasz projekt SMS2a ustanowił jednak nowy rekord.

Spośród około 20 pracowników pracujących zarówno na miejscu, jak i poza nim dla naszej norweskiej spółki zależnej Keller Geoteknikk AS w Oslo, jest aż dziesięć różnych narodowości.

Nasza jednostka biznesowa South East and Nordics (SEN) zawsze była dumna ze swojej różnorodnej i wielokulturowej siły roboczej. Tylko w tej jednostce Keller jest reprezentowany w dziewięciu krajach, w których używa się jeszcze większej liczby języków - na przykład Szwajcaria ma cztery języki narodowe: niemiecki, francuski, włoski i retoromański. A kiedy Norwegia, Szwecja i Finlandia dołączyły do BU w styczniu tego roku ich liczna jeszcze się zwiększyła.

Różnorodna siła robocza, zróżnicowany zestaw umiejętności

Pochodzenie zespołu projektowego jest również zróżnicowane. Tylko siedmiu z około 20 pracowników ma norweski paszport. Pozostali pochodzą z dziewięciu różnych krajów, a mianowicie z Austrii, Niemiec, Grecji, Kenii, Litwy, Polski, Filipin, Turcji i USA.

Wszyscy mają nie tylko odmienne pochodzenie kulturowe, ale także różnorodne umiejętności zawodowe, które możemy wykorzystać w tym ambitnym projekcie i które dobrze się uzupełniają. "Łączy ich jednak to, że wszyscy należą do rodziny Keller ”, mówi Dominik Gächter, dyrektor regionalny w Norwegii.

Nowa linia kolejowa

W ramach projektu SMS2a Keller wykonuje wykop przy użyciu technologii DDSM dla nowej linii kolejowej o długości około 10 km, która będzie przebiegać przez miasto Moss. Dodatkowe metody, takie jak iniekcja strumieniowa, są stosowane w celu wzmocnienia podłoża gliniastego, które jest powszechne w Norwegii i Szwecji.

W miarę jak ten ekscytujący projekt nabiera kształtów, zespół kierowany przez Dominika Gächtera będzie miał wiele okazji, aby uczyć się  wzajemnie różnych kultur i języków od swoich kolegów na miejscu, co jest wyjątkowym przykładem różnorodności w życiu i pracy.