Najważniejszymi osiągnięciami tego projektu było: wzmocnienie podłoża za pomocą kolumn DSM, które wykonano w zaplanowanym czasie i budżecie oraz  przeprowadzenie prac na terenie czynnego lotniska wojskowego Radom Sadków, spełniając zaostrzone wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy.

Lotnisko Radom Sadków

Projekt

Zadaniem Keller Polska było zaprojektowanie oraz wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego na terenie Lotniska w Radomiu. Obiekt jest wykorzystywany obecnie przez wojsko. Od 2012 roku rozpoczęto dostosowywanie lotniska do potrzeb cywilnych. Nowy terminal ma obsługiwać 3 mln pasażerów rocznie. Zadaniem lotniska w Radomiu będzie przejęcie części ruchu z Lotniska Chopina w Warszawie w celu
odciążenia go. Pierwsze loty zaplanowano na 2022 rok.

Wyzwanie

Prace prowadzone były na terenie czynnego wojska wojskowego. W trakcie prowadzonych prac odbywał się ruch helikopterów wojskowych. Konieczne było dostosowanie się do reżimu bezpieczeństwa panującego na lotnisku, m. in. oświetlenie szczytu silosów oraz masztu palownicy czerwonymi lampami ostrzegawczymi.

Rozwiązanie

W ramach wzmocnienia zaprojektowano oraz wykonano 141 sztuk kolumn DSM w ramach wzmocnienia podłoża pod budynkiem oraz 130 sztuk kolumn DSM o średnicy 800 mm i łącznej długości 2270 mb.

Dane projektu

Inwestor

ANNA-BUD Sp. z o.o.

Dywizja

Keller Polska Sp. z o.o.

Generalny Wykonawca

-