Najważniejsze osiągnięcia Keller Polska podczas realizacji tego projektu to zaprojektowanie i wykonanie autorskiej koncepcji wzmocnienia podłoża gruntowego dla posadzki hali magazynowej o dopuszczalnym charakterystycznym obciążeniu 50 kPa w złożonych warunkach gruntowych oraz zaprojektowanie i wykonanie fundamentów obiektu na palach SDP.

 

7R City Flex Gdynia

Projekt

Hala 7R City Flex Gdynia jest nowoczesnym obiektem klasy A, który po raz pierwszy jest realizowany w mieście portowym. Rozwój transportu drogą morską powoduje zwiększenie możliwości przeładunkowych w bezpośrednim sąsiedztwie portu Gdynia, co przyczyniło się do podjęcia decyzji o lokalizacji inwestycji w Gdyni przy ul. Hutniczej, połączonej dogodnie z Estakadą Kwiatkowskiego i dalej drami S6, S7 i A1. Rozwiązania ekologiczne powodują, że hala objęta jest certyfikatem BREEAM.

 

Wyzwanie

Głównym wyzwaniem było zaprojektowanie i wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego za pomocą kolumn przemieszczeniowych

SDC oraz warstw podposadzkowych w złożonych warunkach gruntowych zalegających bezpośrednio pod powierzchnią terenu. Park

maszynowy, doświadczeni projektanci oraz nadzór budowy Keller Polska zapewnili terminową realizację spełniającą wysokie

wymagania Klienta oraz Inwestora.

Rozwiązanie

Głównym wyzwaniem było zaprojektowanie i wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego za pomocą kolumn przemieszczeniowych SDC oraz warstw podposadzkowych w złożonych warunkach gruntowych zalegających bezpośrednio pod powierzchnią terenu. Park maszynowy, doświadczeni projektanci oraz nadzór budowy Keller Polska zapewnili terminową realizację spełniającą wysokie wymagania Klienta oraz Inwestora. 

Zaprojektowano i wykonano kolumny oraz pale przemieszczeniowe o średnicy

od 270 do 360mm i długości dochodzącej do 7 m. Pale zostały zazbrojone prefabrykowanymi koszami w celu przeniesienia sił wyciągających, ścinających oraz zginających.

Zaprojektowano i wykonano kolumny oraz pale przemieszczeniowe o średnicy 

od 270 do 360 mm i długości dochodzącej do 7 m. Pale zostały zazbrojone prefabrykowanymi koszami w celu przeniesienia sił wyciągających, ścinających oraz zginających. 

 

Dane projektu

Inwestor

7R Logistic

Dywizja

Keller NEE

Generalny Wykonawca

Dekpol SA

Inżynier(owie)

Szymon Pilarski
Tomasz Topoliński
Bartłomiej Wilk
Krzysztof Chudziński
Krzysztof Kryża