Najważniejszymi osiągnięciami tego projektu było: zaprojektowanie i wykonanie autorskiej koncepcji wzmocnienia podłoża gruntowego dla posadzki hali magazynowej o dopuszczalnym charakterystycznym obciążeniu 50 kPa w złożonych warunkach gruntowych oraz zaprojektowanie i wykonanie fundamentów obiektu na palach SDP.

Hala 7R City Flex ul. Hutnicza

Projekt

Hala 7R City Flex Gdynia jest nowoczesnym obiektem klasy A, który po raz pierwszy jest realizowany w mieście portowym. Rozwój transportu drogą morską powoduje zwiększenie możliwości przeładunkowych w bezpośrednim sąsiedztwie portu Gdynia, co przyczyniło się do podjęcia decyzji o lokalizacji inwestycji w Gdyni przy ul. Hutniczej, połączonej dogodnie z Estakadą Kwiatkowskiego i dalej drami S6, S7 i A1. Rozwiązania ekologiczne powodują, że hala objęta jest certyfikatem BREEAM. 

Wyzwanie

Głównym wyzwaniem było zaprojektowanie i wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego za pomocą kolumn przemieszczeniowych SDC oraz warstw podposadzkowych w złożonych warunkach gruntowych zalegających bezpośrednio pod powierzchnią terenu. Park maszynowy, doświadczeni projektanci oraz nadzór budowy Keller Polska zapewnili terminową realizację spełniającą wysokie wymagania Klienta oraz Inwestora.

Rozwiązanie

Zaprojektowano i wykonano kolumny oraz pale przemieszczeniowe o średnicy od 270 do 360mm i długości dochodzącej do 7 m. Pale zostały zazbrojone prefabrykowanymi koszami w celu przeniesienia sił wyciągających, ścinających oraz zginających.

Dane projektu

Inwestor

Dekpol Spółka Akcyjna

Dywizja

Keller Polska

Generalny Wykonawca

Dekpol Spółka Akcyjna