Najważniejszymi osiągnięciami tego projektu było zaprojektowanie i wykonanie posadowienia projektowanych obiektów na palach przemieszczeniowych SDP oraz to, że rozwiązanie dobrano na podstawie doświadczeń Keller Polska z szeregu realizacji w bezpośrednim sąsiedztwie niniejszych inwestycji.

Prima Reda 3C/ Porto Bianco III bud. 6

Projekt

Prima Reda jest to osiedle, które powstaje w najbardziej rozwijającej się części Redy, a dodatkowo stanie się punktem charakterystycznym na granicy z Rumią poprzez 18-kondygnacyjną dominantę. Porto Bianco III to kameralne osiedle znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Handlowego Port Rumia. Lokalizacja w spokojnej części miasta pozwala na doznanie chwili wytchnienia z dala od codziennego zgiełku.

Wyzwanie

Głównym wyzwaniem było zaprojektowanie i wykonanie posadowienia obiektu Primareda segment C, którego wysokość wynosi 18 kondygnacji. Doświadczenia Keller Polska z realizacji w najbliższej okolicy, potwierdzone badaniami nośności pali, pozwoliły dobrać optymalne rozwiązanie, które umożliwi przeniesienie obciążeń na głębiej zalegające warstwy gruntów nośnych.

Rozwiązanie

Zaprojektowano i wykonano posadowienie dwóch obiektów na palach przemieszczeniowych SDP o średnicy do 400 mm. Pale zostały zazbrojone kształtownikiem stalowym typu IPE.

Dane projektu

Inwestor

SEMEKO GRUPA INWESTYCYJNA S.A.

Dywizja

Keller Polska

Generalny Wykonawca

SEMEKO BUDOWNICTWO SP. Z O.O.